Fiat Scudo

Fiat Scudo jest vanem produkowanym przez włoski koncern. Wymiarowo jest mniejszy od Fiata Ducato, natomiast większy od Doblo.
Pierwsza generacja tego modelu rozpoczęła się w 1995 roku. Miał on być jednocześnie alternatywą dla Ducato i następcą Talento, który był znacznie krótszy. Pojawiły się cztery wersje samochodu: zamknięte furgony przeszklone, nieoszklone, wersje towarowo-osobowe oraz osobowa wersja kombi.
Furgony można było wykorzystać do załadunku towaru, jak również do przewożenia od 5 do 9 osób w zależności od konfiguracji.
Moc maksymalna obecnie produkowanej drugiej generacji wynosi 130 koni mechanicznych, które osiągane są przy obrotach rzędu 4000 na minutę. Najsłabsza wersja posiadająca silnik o pojemności 1560 cm sześciennych ma moc 90 koni mechanicznych. Produkcję drugiej generacji rozpoczęto w 2007 roku. Dodatkowym wyposażeniem oferowanym przez włoski koncern jest zawieszenie pneumatyczne, które szczególnie się przydaje podczas załadunków i rozładunków towaru przewożonego za pomocą Scudo.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *